Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

Pierwsze zmiany w składzie

Po wygranej rywalizacji z AZS-em Częstochowa zakończyliśmy sezon 2017/2018. Nadeszła pora na pierwsze informacje kadrowe.

Po dwóch latach gry z bydgoskim klubem żegna się środkowy Mateusz Sacharewicz. Z końcem maja wygasają kontrakty Metodiego Ananieva, Jewgienija Gorchaniuka i Edgardo Goasa. W barwach Łuczniczki Bydgoszcz nie zagra także wypożyczony z ZAKSY Kedzierzyn-Koźle – Krzysztof Bieńkowski.

Mateusz Sacharewicz do bydgoskiego zespołu dołączył w sezonie 2016/2017. Wówczas zdobył dla drużyny 214 punktów, w tym aż 81 blokiem. Mateusz okazał się wówczas najlepiej blokującym zawodnikiem PlusLigi. W minionym sezonie został wybrany wicekapitanem zespołu.

Metodi Ananiev i Edgardo Goas do Łuczniczki Bydgoszcz dołączyli przed minionym sezonem. Metodi wystąpił w 34 meczach, zdobywając łącznie 373 punkty. Edgardo był podstawowym rozgrywającym zespołu, kreując jego grę. W styczniu w meczu z Onico Warszawą zadebiutował Jewgienij, dla którego była to pierwsza przygoda z polską ligą. Przyjmujący zagrał w 20 pojedynkach, zapisując na swoim koncie 181 punktów.

Krzysztof Bieńkowski do Łuczniczki został wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, rozgrywając w barwach bydgoskiego klubu czternaście spotkań.

Zawodnikom dziękujemy za cały sezon i trud włożony w pracę na treningach oraz w trakcie meczów. Jednocześnie życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Równocześnie informujemy, że jesteśmy w trakcie budowania składu. O zmianach będziemy informować w najbliższym czasie.

2018-05-17:3085 Napisane przez: redakcja

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem