Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

Selenka Wieniec Zdrój - sponsor klubu

„Selenka Wieniec Zdrój” to naturalna woda mineralna wydobywana z ujęcia podziemnego, pierwotnie czysta pod względem mikrobiologicznym i chemicznym o stabilnym składzie minerałów. Sklasyfikowana przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Państwowy Zakład Higieny w Poznaniu, na podstawie aktualnych wyników badań  jako średnizmineralizowana.

Woda „Selenka Wieniec Zdrój” jest wodą do codziennego spożycia, ponieważ stężenie minerałów w tej wodzie jest optymalne dla większości osób, dlatego można ją pić bez obaw każdego dnia.

„Selenka Wieniec Zdrój” w swoim składzie zawiera 645,46 mg/l rozpuszczonych składników mineralnych. Składniki zawarte w wodzie są znacznie lepiej przyswajalne przez organizm ludzki, ponieważ są łatwiej absorbowane w przewodzie pokarmowym. Zarówno składniki mineralne jak i pierwiastki śladowe występujące w naturalnej wodzie mineralnej spełniają w organizmie człowieka różnorodne funkcje:

wapń jest podstawowym budulcem układu kostnego, zębów i paznokci,
sód jako składnik płynów ustrojowych reguluje równowagę elektrolityczną organizmu,
magnez  między innymi decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo- mięśniowego,
potas  jest nieodzownym składnikiem przy pracy mięśni, wpływa także na układ nerwowy.

Naturalna woda mineralne „Selenka Wieniec Zdrój’ zawiera w swoim składzie niewielką ilość selenu. Codzienne nawodnienie organizmu tą wodą z rozpuszczonymi w niej minerałami  ma pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jak również opóźnienie procesów starzenia się skóry, utrzymanie tkanek w młodzieńczej elastyczności.

Ilość wypijanej wody jest kwestią indywidualną każdego człowieka ale nie powinna być ona mniejsza niż 2 litry w ciągu doby.

Tekst alternatywny

2018-02-07:833 Napisane przez: Selenka Wieniec Zdrój

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem