Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

Oficjalne powitanie Woickiego

Spotkanie z nowym zawodnikiem Delecty wzbudziło duże zainteresowanie. W sali konferencyjnej hali "Łuczniczka" zjawiło się kilkudziesięciu przedstawicieli mediów. Na wstępie Janusz Zacniewski, dyrektor zarządzający Delecty Bydgoszcz, wykonał sympatyczny gest w stronę Urzędu Miasta. Adam Soroko, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki, odebrał tablicę pamiątkową, podkreślającą ogromny wkład miasta w rozwój klubu. Podziękowania za lata wsparcia otrzymała także Arleta Przeniosło, dyrektor Banku Pocztowego, lojalnego sponsora. Znaczenie takiego partnera podkreślił Paweł Woicki, nadmieniając, że BP szedł z pomocą także w mniej korzystnym położeniu klubu, z którym bank oczywiście nadal będzie współpracował. Właścicielem marki Delecta jest z kolei firma Rieber Foods Polska S.A., którą reprezentowała Justyna Poturalska. Wymieniła ona z Pawłem Woickim kilka zdań. W sympatycznej rozmowie przedstawicielka sponsora wyraziła nadzieję, iż zawodnik będzie kupował produkty Delecty, na co Paweł zrewanżował się zapewnieniem o doskonałej jakości ciast, pieczonych przy pomocy artykułów firmy.

Dziennikarze mogli następnie obejrzeć multimedialną prezentację, dotyczącą naszego kadrowicza, po czym głos zabrał trener Waldemar Wspaniały: Cieszę się, że możemy siedzieć dziś z Pawłem obok siebie. Jestem pełen nadziei, że nasza współpraca przyniesie świetne wyniki. Gramy dla kibiców i bardzo chcielibyśmy sprawić im wiele radości. Przypomina mi się pierwsze spotkanie z nim, kedy otrzymywał ode mnie złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów. Jego kariera rozwijała się bardzo prawidłowo i mamy tego owoce. To wielkie wzmocnienie dla Delecty. W nadchodzącym sezonie stawiamy sobie wysokie cele.

Sam zawodnik wyraził na wstępie podziękowania dla sponsorów, podkreślając jak wielkie znaczenie dla klubu ma ich wsparcie. Mówił także m.in. o powodach, które skłoniły go do zmiany barw klubowych: Nie zastanawiałem się długo nad tym. Musiałem jednak pamiętać, że mam własną rodzinę. Nie mogłem tak ważnej decyzji podejmować w pojedynkę. Miałem na uwadze jej dobro, a w drugiej kolejności własne. Jestem przekonany, że przejście do Delecty to także dobry krok w sportowej karierze. Pracuje tu znakomity trener i tworzy się naprawdę obiecująca drużyna. Klub może pochwalić się bardzo stabilną sytuacją i świetną organizacją już od kilku lat. Poza tym Bydgoszcz jest bardzo fajnym miastem. Dysponujecie znakomitą halą, świetną atmosferą w czasie spotkań. Kibice tłumnie wypełniają trybuny, co niesamowicie wpływa na zawodnika.

Tomek Konieczyński, z marketingu zespołu Delecty Bydgoszcz, przypomniał że tutejszy ośrodek może pochwalić się drugą średnią pod względem frekwencji na meczach za ubiegły sezon. Pod koniec lipca rozpocznie się sprzedaż karnetów na rozgrywki 2009/10. Kibice będą mogli wybrać sobie miejsce na wydzielonym sektorze, wchodząc na halę specjalnym wejściem od strony rzeki. Niewykluczone są także promocje, przygotowane dla nich przez Delectę. Konieczyński dodał, że rozmowy pomiędzy Rieber Foods Polska S.A., a prezydentem miasta okazały się kluczowe dla stworzenia tak dobrego składu drużyny i potwierdzenia doskonałej stabilności finansowej. Kwestię tę potwierdził przedstawiciel Konstantego Dombrowicza. Adam Soroko zażartował, w nawiązaniu do bankowego sponsora, iż ma nadzieję, że Paweł wybuduje może w Bydgoszczy dom, dzięki kredytowi w BP. Pokreślono także wielki wkład, jaki w przygotowania do nowego sezonu miał Piotr Sieńko, prezes klubu.

Niedawno przeprowadzoną rozmowę z Pawłem Woickim, znajdą Państwo w dziale "Relacje i Wywiady". Wkrótce zamieścimy materiały multimedialne z poniedziałkowej konferencji.

2009-07-13:1196 Napisane przez: Anna Falk

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem