Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Pamięci Wojciecha Wesołowskiego już w piątek.

W pięknych wnętrzach Polskiego Radia PiK odbyła się konferencja prasowa.

28 i 29 września w Solcu Kujawskim odbędzie się  Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Pamięci Wojciecha Wesołowskiego. Zagrają 4 drużyny: Chemik Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, Onico Warszawa, Berlin Recycling Volleys.

Wojciech Wesołowski urodził się w Malborku i tam rozpoczął siatkarską karierę. Kiedy skończył 13 lat trafił do Chemika. Na wiele związał swoje sportowe życie z Bydgoszczą i dwukrotnie świętował awans do Serii B. Prócz Chemika występował jeszcze w klubach ze Starogardu Gdańskiego, Zduńskiej Woli, a karierę sportową zakończył w Międzyrzeczu. Później podjął pracę nauczyciela, a następnie policjanta w Solcu Kujawskim. Latem 2017 roku nagle zachorował. Media w całym regionie i w Polsce zachęcały kibiców do akcji oddawania krwi, w którą zaangażowali się także koledzy policjanci. Niestety, choroba tak szybko postępowała, że 13 września 2017 roku Wojtek Wesołowski odszedł.  W swoim życiu zjednał sympatię tak wielu osób, że szybko narodził się pomysł siatkarskiego turnieju, dla zachowania jego pamięci. Dzięki zaangażowaniu policjanta Radka, który jest wieloletnim ambasadorem bydgoskiej siatkówki, idea zamieniła się w konkretną inicjatywę. Jak twierdzi Adam Michalak, jeden z organizatorów turnieju: ”Solec jest idealnym miejscem dla tego siatkarskiego wydarzenia. Tutaj Wojtek był dzielnicowym i czuł się związany z tym miejscem. Tym turniejem chcemy upamiętnić jego wyjątkową postać”.


Trener Bednaruk na dzisiejszej konferencji prasowej podkreślał, że turniej jest wyjątkowo dobrze obsadzony: „Berlin Recycling - Mistrz Niemiec, Trefl Gdańsk - zdobywca Pucharu Polski i drużyna Onico Warszawa, która zaprezentowała się doskonale w poprzednim sezonie, to bardzo mocni przeciwnicy dla sprawdzenia formy Chemika. Cieszymy się, że możemy zagrać w tak silnie obsadzonym turnieju. Nasza forma rośnie z  tygodnia na tydzień i postaramy się zagrać o zwycięstwo w imprezie”. Trener bydgoskich siatkarzy zadowolony jest także z przebiegu przygotowań do nowego sezonu, gdyż w zeszłym roku było sporo niemiłych niespodzianek. Zapytany czy już ma pomysł na pierwszą szóstkę odpowiedział: „Zawodnicy starają się, aby moje pomysły, których nie brakuje, ciągle się zmieniały. Ci, którzy dostają swoje szanse w grach kontrolnych na turniejach pokazują swoją dobrą grę i powodują, że wybór nie jest prosty - po czym dodaje z uśmiechem - Nawet Nicola Kovacevic czuje oddech na plecach i niczego nie może być pewny”.

W czasie konferencji Bartosz Filipiak także opowiadał o formie zespołu: „Jesteśmy po trzech turniejach i prezentujemy się całkiem dobrze Poprawiamy ciągle naszą grę i staramy się ograniczać ilość błędów - mówi atakujący Chemika. - Na treningach ćwiczymy różne warianty taktyczne. Każdego dnia jesteśmy coraz bliżej formy startowej. Pełen optymizmu spoglądam na zbliżający się już szybko nowy sezon PlusLigi.”

Turniej w Solcu Kujawskim rozpocznie o godz. 16.00 meczem Trefla z Onico, a ok.18.30 Chemik zagra z Berlin Recycling. W sobotę mecz o 3 miejsce (godz. 12) i finał (ok. 14.30). Cała impreza nie jest biletowana i kibice, którzy chcę obejrzeć mecze muszą czym prędzej zdobyć wejściówki (OSiR w Solcu lub w klubie przy ul. Glinki). Dla mediów organizatorzy przygotowali specjalne akredytacje. Główny organizator Adam Michalak zachęca także wszystkich do oddawania krwi: „W czasie choroby Wojtka Wesołowskiego udało się zmotywować bardzo wiele osób  i teraz też możemy komuś pomóc. W sobotę na parkingu przed halą będzie stał Kriobus”.

 

2018-09-24:686 Napisane przez: TK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem