Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

Licytacja koszulki dla "Siłaczek".

Gratka dla kibiców chcących wspierać kulturę.

Od zeszłego roku realizowany jest film „Siłaczki”. Jest to fabularyzowany dokument opowiadający historię polskich emancypantek. „Siłaczki” w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego mają upamiętnić aktywistki, które sto lat temu wywalczyły dla Polek prawa wyborcze. Produkcja tego ważnego obrazu dla polskiej kinematografii cały czas trwa. 28 listopada, dokładnie w setną rocznicę podpisania dekretu o prawach wyborczych dla Polek, twórcy filmu chcą zorganizować uroczystą premierę. Dlatego podjęli decyzję o rozpoczęciu aukcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi.pl 

Nasz rozgrywający Piotr Sieńko nie ogranicza swojej aktywności wyłącznie do siatkówki. Dał się już poznać jako działacz prodemokratyczny i prokobiecy. Był zaangażowany w akcje zwalczające przemoc wobec kobiet. Współorganizował także akcje popularyzujące postawy równościowe. Teraz, chcąc pomóc w akcji crowdfundingowej finansowania filmu „Siłaczki”, przeznaczył na licytację swoją koszulkę meczową z poprzedniego sezonu.

Piotr Sieńko zapytany o motywy jego zaangażowania w ten projekt odpowiedział: „Powstało już dużo filmów, które pokazują naszą historię przez pryzmat wielu mężczyzn, którzy wywalczyli wolną polskę. Swój wielki wkład w ruchy niepodległościowe miały także kobiety, które walczyły o zachowanie polskiej kultury pod zaborami i równocześnie działały na rzecz uzyskania praw wyborczych dla kobiet. Chcąc mieć równowagę w ocenie historii naszego kraju powinniśmy docenić wkład zarówno mężczyzn jak i kobiet”.

Koszulkę można licytować klikając w link https://polakpotrafi.pl/projekt/film-silaczki?utm_source=search

2018-08-22:716 Napisane przez: TK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem