Nasza drużyna na Instagramie

Instagram chemik___bydgoszcz

12 miejsce dla Chemika
Piątkowy mecz w Lubinie okazał się ostatnim dla siatkarzy Chemika. Mimo świetnej dyspozycji Bartosza Filipiaka w całym spotkaniu (31 punktów - 27 atakiem, 3 blokiem i 1 zagrywką) nie byliśmy w stanie pokonać Cuprum. Podopieczni Jakuba Bednaruka tylko w drugiej partii okazali się lepsi od rywali. Tym samym bydgoszczanie zakończyli sezon na 12 miejscu.
 
W pierwszej partii to goście musieli gonić wynik. Mimo gorszego przyjęcia Cuprum Lubin lepiej radził sobie w ofensywie. Prym w ataku wiedli Igor Grobelny oraz Luke Smith, po naszej stronie punktować starał się Bartosz Filipiak. Od stanu 14:13 miejscowi nie zamierzali już oddać inicjatywy i ostatecznie zwyciężyli w premierowej odsłonie 25:20. 
 
Początek drugiego seta był wyrównany. Dopiero od stanu 8:6 gospodarze zaczęli budować przewagę. Było już 17:12 dla naszych rywali, ale Chemik nie odpuszczał i systematycznie zbliżał się do siatkarzy Marcelo Fronckowiaka. W końcówce doprowadziliśmy do wyrównania (23:23) a następnie zwyciężyliśmy w walce na przewagi 28:26. 
 
Bydgoszczanie lepiej weszli w trzecią odsłonę, jednak szybko na tablicy pojawił się wynik remisowy. Od tego momentu lepiej radzili sobie lubinianie, choć podopieczni Jakuba Bednaruka nie zamierzali się poddawać i cały czas gonili wynik. Chemik zdołał wyjść na prowadzenie 19:17, lecz końcówka należała już do gospodarzy, którzy triumfowali 25:23.
 
Czwarty set od początku do końca był pod kontrolą Cuprum. Mieliśmy problem z atakiem, za to lubinianie w tym elemencie brylowali. Miejscowi zdecydowanie lepiej radzili sobie również w bloku, zatrzymując nas na siatce aż siedem razy. Ostatecznie podopieczni Marcelo Fronckowiaka odnieśli pewne zwycięstwo 25:14.
 
 
 
Cuprum Lubin - Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:14)
 
Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Grobelny, Wachnik, Smith, Zawalski, Makoś (libero) oraz Boruch, Gorzkiewicz, Smoliński, Gruszczyński, Ziobrowski
 
Chemik Bydgoszcz: Lipiński, Vinhedo, Kovacević, Szalacha, Siwicki, Filipiak, Kowalski (libero) oraz Gryc, Akala, Lesiuk, Sieńko, Witek
 
 
MVP: Igor Grobelny

 

 

 

Joanna Sikora
plusliga.pl
lsk.plps.pl
2019-04-08:644 Napisane przez: Redakcja

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem